*Viiratsi piirkonnas langeb soojuse hind

Maagaasi sisseostuhinna odavnemise tõttu langetab Adven tänasest soojuse hinda Viiratsi võrgupiirkonnas. Soojuse hind langeb nii era- kui äriklientidele 10%.

Tänasest kehtima hakkav soojuse hind Viiratsi piirkonnas on 58,43 eurot/MWh.

Adven Eesti juhatuse esimees Urmo Heinam sõnas, et kuna Adveni kaugküttepiirkondades on valdavalt kasutusel maagaas, mängib soojuse hinnakujunduses olulist rolli maagaasi sisseostu hind. “Lähiaastatel näeme ette jätkuvat soojuse hinna langust nii era- kui ka äriklientidele. Oleme seadnud sihiks viia 2020. aastaks 14 võrgupiirkonda üle puiduhakkele. Biomassi kasutamine on maagaasist veelgi soodsam ning lisaks ka keskkonnasõbralikum. Adveni üle kümne miljoni euro suurune investeering annab klientidele võrreldes maagaasiga orienteeruvalt 20% säästu,” lisas Heinam.

Heinami sõnul ei ole lähikuudel soojusenergia hinnatõusu ette näha ja sel talvel saavad nii era- kui ärikliendid tunduvalt väiksemaid soojuse arveid.

Soojuse hinda mõjutavad lisaks kütuse hinnale ka kaugküttevõrgu seisukord piirkonnas ja võrku tehtud investeeringute suurus ning sellest tulenevad soojuse kaod, samuti sõltub soojuse hind seadmetest, nende vanusest ja efektiivsusest. Olulist rolli mängib ka soojustarbijate arv ehk kui suure kaugkütte piirkonnaga on tegemist.

Jooksvat infot soojuse hindade kohta avaldab Adven oma kodulehel www.adven.ee rubriigis “kaugküte ja maagaas” alajaotuses “kaugkütte hinnad”.

Adven on Eestis, Soomes ja Rootsis tegutsev energiaettevõte. Adven pakub tööstuslikke soojuse-, külma- ja jahutuslahendusi, varustades energiaga nii tööstus-, kaubandus-, avalik- ja teenindussektorit, kohalikke omavalitsusi ning elanikkonda. Lisaks tegeleb Adven ka maagaasi jaotamise ja müügiga.

viljandivald.ee, 2.11.2015